Nubuk Çanta Nasıl Temizlenir?


Uzun ömürlü olabilmeleri için her kişisel eşyada olduğu gibi çantada da belli aralıklarla ama düzenli olarak bakım basamaklarının takip edilmesi şarttır. Her çantanın farklı bakım ihtiyaçları vardır.

Nubuk çantanın temizliği nasıl yapılır?

  • Nubuk çanta görüntü olarak oldukça şık olmakla birlikte bazı kullanım zorlukları barındırır. Oldukça narin bir deri türü olan nubuk, özellikle kıyafetlere sürtünmesi sonucu yüzeyinde dökülmeler olacağı için sürtünmelere karşı korunması gerekir. Sık kullanmamak da çantanın uzun ömürlü olması için bir alternatiftir.
  • Nubuk hangi üründe kullanılırsa kullanılsın ıslak temizlenmemelidir.
  • Nubuk çantanızı günlük temizliği yapılırken kuru bir mikrofiber bezle fazla bastırmadan ve yüzeyine zarar vermeden tozunu alarak kaldırmalısınız. Bu sayede tozların çantanızın yüzeyine ve küçük aralıklarına girmesine engel olursunuz, uzun vadede ise temizliği daha kolay ve etkili yapılır.
  • Nubuk çantanızda uzun süreli kullanımdan kaynaklanan lekeler oluşmuş olabilir. Bu çok normaldir. Nubuk ve süetlere özel nubuk silgiler bulunmaktadır. Nubuk silgiler piyasada nubuk zımparası olarak da satılmaktadır.
  • Nubuk çantanızı ilk olarak su bazlı özellikte olan nubuk losyonla yumuşatın. Daha sonra yumuşamış ve temizlenmeye hazır hale gelmiş nubuk çantanızı nubuk silgiyi kullanarak temizleyin. Nubuk silgisini varsa lekenin üzerinde gezdirerek çantanızda oluşmuş lekelerden kurtulabilirsiniz. Bu ürünü kullanırken fazla bastırmaktan özellikle kaçının ve nubuk silgisini çantanızın üst kısmından alt kısmına doğru hareket ettirerek kullanın.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir